Nutrin- Complete Potkan/Rat 400g

Vaše cena s DPH
75,00 Kč
Vaše cena bez DPH
66,96 Kč
75
Dostupnost
Skladem > 5 ks
Kód
28882

  


Nutrin Complete POTKAN

VŠE V JEDNOM - Technologie výroby krmiva NUTRIN Complete, umožňuje zpracovat nespočet komponent do jedné, nutričně vyvážené granule, která respektuje specifické požadavky potkanů a zároveň eliminuje selektivní výběr.
Krmení je jednoduché, přehledné, a vždy víte, že morče dostalo to, co potřebuje.

• Kompletní krmivo Nutrin Complete je vyváženým zdrojem veškerých potřebných živin, vitamínů a minerálů
• Příznivě působí na imunitní a detoxikační funkce organismu
• Tvar, textura a tvrdost granulí Nutrin Complete výrazně podporuje obrus zubů
• Krmivo Nutrin Complete obsahuje nezbytnou živočišnou složku
• Lahodná chuť a vůně krmiva Nutrin Complete, je ovlivněna pouze přírodními složkami, především těmi živočišnými
• Eliminace selektivního vybírání oblíbených kousků krmiva
• Krmivo Nutrin Complete významně přispívá ke zdravému vývoji zvířete
• Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny příznivě ovlivňují zdravý vzhled kůže a srsti
• Lehká stravitelnost krmiva Nutrin Complete díky jeho sofistikovanému obsahu a technologii zpracování
• Bez konzervantů a umělých barviv

VITALITY
Multikomplex 16 různých surovin krmiva NUTRIN Complete, nabízí široké spektrum látek v přirozené formě, které v kombinaci s 27 přidanými komponenty (vitamíny, minerály, aminokyseliny, lecitin, inulin) jsou základem pro zdravé fungování celého organismu.

PREBIOTIC
Rozpustná vláknina inulin (FOS) a jablečný pektin v krmivu NUTRIN Complete, brání rychlému trávení sacharidů a tuků. V tlustém střevu plní prebiotickou funkci, stimulují aktivitu bifidobakterií a upravují rovnováhu mikroflóry ve prospěch zdravějšího složení. Podporuje imunitní a detoxikační funkce organismu. Tyto faktory umocňuje vysoký obsah pivovarských kvasnic, významný přírodní zdroj celého spektra biologicky aktivních látek, které jsou mimo jiné přirozeným zdrojem MOS.

ŽIVOČIŠNÁ SLOŽKA
Rybí moučka, škvarky, hemoglobinu a vejce v krmivu Nutrin Complete, poskytují všežravým potkanům, nezbytnou živočišnou složku. Kombinace těchto bílkovinných zdrojů společně s ostatními komponenty, dělá krmivo vysoce atraktivním, zárověň je výborným předpokladem pro zdravý vývoj jedince a prevencí možného výskytu kanibalismu.

PÉČE O CHRUP
U potkanů v zájmovém chovu, dochází vlivem neadekvátní diety k častému problému přerůstání zubů. Obsah vlákniny, tvar, textura a tvrdost granulí NUTRIN Complete, nutí potkany hlodat a přežvykovat. Zuby se o sebe rovnoměrně otírají a dochází tak k pravidelné redukci jejich přirozeného přírůstku.

OBRANYSCHOPNOST
Obsah prebiotic, způsob zpracování, promyšlená kombinace surovin, různých druhů vlákniny a vitamínů, je prevencí správného fungování střev, jejichž zdraví je základem obranyschopnosti organismu.

LEHCE STRAVITELNÉ
Při procesu výroby krmiva NUTRIN Complete dochází vlivem teploty, tlaku a specifické mechanické energie k denaturaci proteinů, redukují se antinutriční faktory, zlepšuje se chuť a vůně, mění textura, zlepšuje se stravitelnost škrobů a rozpustnost vláknitých složek jejich rozvětvením. Živiny jsou přístupnější trávícím enzymům, zvyšuje se jejich stravitelnost, zlepšuje konverze krmiva a snižuje se zátěž organismu. V porovnání s krmnou směsí, jsou tak denní dávky nížší.

ZELENINA
Součástí jedinečné receptury krmiva Nutrin Complete, jsou minimálně 2% sušené zeleniny ( červená řepa a pastinák). Nejen pro svoji chuť nebo aroma, ale především pro své dietetické vlastnosti a významné hladiny biologicky aktivních látek, které v rámci výsledného efektu krmiva, výrazně přispívají k posílení celkového zdraví a prospěchu zvířete.

KŮŽE A SRST
Hladina tuků ze surovin, je doplněna řepkovým olejem s optimálním poměrem omega 6 a omega 3 mastných kyselin, které společně s lecitinem, vitamíny A, C, E, B-komplexu (niacin, biotin, B12) a stopovými prvky, podporují správné fungování pokožky, jako je intenzita dýchání kůže, její měkkost a ohebnost. Důležité faktory pro plynulý růst hustšího a kvalitnějšího osrstění.

ČISTOTA CHOVNÉHO PROSTŘEDÍ
Yucca Shidigera (0,1%) přídávaná do krmiva, obsahuje látky s deodoračními účinky, které váží metabolity čpavkové povahy, redukuje nepříjemný zápach z výkalů a pozitivně ovlivňuje životní prostředí.

BEZ KONZERVANTŮ
Při výrobě krmiva NUTRIN Complete, nebyly použity žádné konzervanty, stejně tak umělá barviva nebo cukry. Barva je výsledkem kombinace surovin a jejich přírodních barviv ze skupin karotenů, betakyanů a dalších, které jsou významné svými antioxidačními účinky.

AKTIVNÍ VÝZKUM
Naše snaha, založená na aktivní spolupráce s chovateli, veterináři a výživovými specialisty, sledování moderních trendů nebo připomínky konečných zákazníků, se odráží v produkci lepších a lepších krmiv.

TESTOVANÝ VÝROBEK
Krmiva Nutrin byla postoupena dlouhodobému testování u zoologických zahrad a chovatelů.

MODERNÍ TECHNOLOGIE
Příprava jednotlivých surovin a samotná výroba granulí, probíhá na moderní technologické lince od firmy Bühler, jejímž srdcem je dvoušnekový extruder BCTG(https://www.youtube.com/watch?v=PJP9MBQ80HU). Díky velkým možnostem konfigurací techniky a nastavení jednotlivých parametrů procesu, můžeme produkovat krmiva rozličných tvarů a vlastností přesně podle požadavků.

KONTROLA VÝROBY
Důsledná kontrola toku surovin od jejich příjmu až po jejich výstup ve formě úhledných granulí, je uplatňována v koordinaci se systémem HACCP. Výrobní podmínky, legislativní povinnosti nebo pravdivost deklarovaných znaků, jsou zároveň pod pravidelným dozorem orgánů MZE (ÚKZÚZ, SVSCR).

Krmný návod:
Krmivo Nutrin Complete Rat, je určeno pro potkany. V případě, že toto krmivo podáváte poprvé, změna krmiv by měla proběhnout postupně.V praxi se jedná o pozvolné navyšování krmiva Nutrin na úkor krmiva původního. Nahrazování původního krmiva by mělo proběhnout postupně především z hlediska prevence zažívacích potíží a také proto, že potkani ne vždy nové krmivo okamžitě akceptují. Délka období se tak může lišit od několika dnů až po několik týdnů.
Krmná dávka by se od začátku měla řídit doporučenou denní dávkou krmiva Nutrin Complete Rat, tedy 5 - 7 g na 100 g tělesné hmotnosti. Denní množství je vhodné rozdělit a podávat ráno a večer. Vždy zajistěte neomezený přístup k čerstvé vodě. V případě, že potkan pravidelně nekonzumuje vše, je vhodné denní dávku snížit. Spestření ve formě zeleného krmiva, čerstvého ovoce, zeleniny a ohryzu je možné. Veškeré změny, týkající se krmné dávky, by měly být prováděny s ohledem na tělesnou hmotnost, kondici a zdravotní stav jedince.

Složení:
Pšenice, kukuřice, rybí moučka, vojtěška, škvarky, pivovarské kvasnice, lignocelulosová vláknina, jablečná vláknina, vápenec, sojový protein, červená řepa, pastinák, vejce, hemoglobin, kukuřičný gluten, řepkový olej, monokalciumfosfát, lecitin (0,5%), sůl, FOS inulin (0,2%), lysin (0,1%), methionin (0,1%), yucca shidigera (0,1%), vitamín A 11000 m.j., vitamín D3 1000 m.j., cholinchlorid 400 mg, vitamín C 100 mg, Mn (oxid manganatý) 90 mg, Fe (monohydrát síranu železnatého) 80 mg, vitamín E 50 mg, niacinamid 45 mg, Zn (oxid zinečnatý) 40 mg, vitamín B5 30 mg, vitamín B1 25 mg, vitamín B2 10 mg, Cu (pentahydrát síranu měďnatého) 8 mg, vitamín B6 8 mg, inositol 4 mg, vitamín K3 2 mg, I (jodičnan vápenatý) 1 mg, biotin 0,22 mg, Co (heptahydrát síranu kobaltnatého) 0,2 mg, Se (selenomethionin) 0,2 mg, vitamín B12 0,05 mg.

Analytické složky:
Hrubý protein 18%, hrubá vláknina 5%, hrubé oleje a tuky 5%, obsah anorganických látek 5%, Ca 0,9%, P 0,6%, Na, Mg, K, Carbohydráty


Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat