Dajana Eye Balsam for turtles 20ml

Dajana Eye Balsam for turtles 20ml

Vaše cena s DPH
105,00 Kč
Vaše cena bez DPH
86,78 Kč
105
Dostupnost
Skladem Ano
Kód
36937

  


Jedná se o tekutou směs 3 přírodních produktů s hojivými, silně antibakteriálními a antiseptickými účinky. Barva přípravku je zlatohnědá – čirá. Chuť mírně nahořklá, svíravá. Na sliznici oka i dýchacích cest působí chladivě.

Příznaky zánětu očí vodních želv
Mezi hlavní příznaky zánětu patří oteklá a zčervenalá oční víčka, zanícené spojivky. Hnisavý slepený výtok se objevuje kolem očí, případně i nozder. Oči bývají často zavřené, želvička málo přijímá potravu, vyhledává teplo a zůstává na souši. Tento proces stále postupuje a může vést až k úhynu Vašeho zvířete. Čím dříve tuto situaci začnete řešit, tím méně Vaše želva trpí a tím rychlejší je celková rekonvalescence.
Záněty očí jsou často způsobeny nevyváženou stravou, především nedostatkem vitamínu A. Proto jako podpůrnou léčbu aplikujte multivitaminový přípravek REVIT a to buď aplikací na krmivo, případně přímo kapáním to tlamy. ( 2-3 denně, 2-3 kapky)

Složení
argentum colloidale 15ppm 80%, koncentrát matricaria recutita 10%, koncentrát agrimona eupatoria 10% Argentum colloidale (koloidní stříbro) – přírodní látka se silnými antibakteriálními, antivirovými a antiseptickými účinky. Marticaria recutita (heřmánek lékařský) – díky obsahu silic je účinný při zánětech očí, ale i ústní dutiny, nosních sliznic a také kůže. Je částečně antibakteriální, antivirový, imunostimulant. Nosič 1,2 PG. Agrimonia eupatoria (řepík lékařský )- vykazuje silné antiseptické a hojivé účinky očí, sliznic i kůže. Nosič 1,2 PG. Přípravek je určen k ošetření mírnějších stavů infekce očí, možno také ústní dutiny, ale i kůže – např. v hůře přístupných místech, jako je rozhraní kůže a krunýře u želv.

Aplikace
V prvním týdnu aplikujte přípravek Eye balsam for turtles 2 kapky do každého oka 2x denně. Po odeznění akutních příznaků pokračujte s aplikací ještě alespoň 5 dnů 1x denně.
V případě, že želva má oči zalepené a neotevírá je, je vhodné několik kapek nanést na tampon a lehce jím obě oči očistit.
Dále je vhodné kapky užívat i preventivně a to je 1x týdně 2 kapky do každého oka.
Pokud nedojde do 5 dnů od začátku aplikace přípravku Eye balsam for turtles k výraznému zlepšení stavu, vyhledejte odbornou pomoc veterinárního lékaře.
Vodu v teráriu udržujeme čistou, s teplotou mezi 28-30°C. V místě, kde se želva vyhřívá, udržujeme teplotu vzduchu 34-35°C.
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat