Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte.

Více informací

Bioflor MASTER 130 ml

Bioflor Master je koncentrované akvarijní hnojivo pro denní použití
Připraveno k odeslání
84,00 Kč
(84,00 Kč/ks)
Kategorie: Rataj
Kód: 79009
Produktové číslo: 8594057622145

Popis

Charakteristika
Přípravek, na kterém jsme dlouho pracovali a jsme na něj opravdu pyšní. Bioflor Master je denní akvarijní hnojivo, které si rozumí s dnešní akvaristikou, kde už je použití LED osvětlení běžnou praxí. V současné akvaristice se stává standardem svícení LED světly a dávkování plynného CO2. Rostliny díky vhodným podmínkám mají obrovský růstový potenciál a hnojení v týdenních intervalech jim tak nestačí.

Rostliny díky dennímu dávkování nebudou nikdy hladovět a všechny živiny okamžitě využijí pro maximální růst a syté vybarvení. Složení hnojiva je vyvinuto tak, že ani při dlouhodobé aplikaci nedochází k nežádoucímu hromadění prvků zejména mědi.
Jako zdroj draslíku obsahuje hnojivo octan draselný, který zároveň vyživuje užitečné bakterie. Bakterie zaručí, že voda v akváriu je křišťálově čistá a bez řas. Pokud intenzivně svítíme a aplikujeme CO2 doporučujeme přidávat Fosfor+.
Použití přípravku Bioflor MASTER můžete vidět ve videu Jak na pěkné akvárium.

Proč si zvolit hnojivo Bioflor Master
- Rychlejší a zdravější růst rostlin díky dennímu dávkování

- Spokojené a dobře vyživené rostliny

- Mikro a makroprvky ve formách, které jsou ochotně a rychle vstřebávány rostlinami

- Vysoce koncentrované hnojivo, které nedodá do akvária zbytečný chemický balast, ale pouze potřebné živiny

- Sytě vybarvené rostliny. Perfektní i pro červené druhy rostlin

- Efektivnější proces fotosyntézy

- Aktivace a výživa prospěšných bakterií

- Neškodný pro krevety


Dusík? ANO!
Dusík je nezbytný prvek pro rostliny. Nedostatek dusíku je důvodem, proč jsou rostliny ve špatném stavu, jsou málo vybarvené, nažloutlé a často i porostlé řasou.
Nedostatek dusíku je často v rostlinných akváriích s drobnými rybami. Taky v případě, že svítíte LED osvětlením, je dusíku v akváriu nedostatek. Rostliny rostou rychle a dusík z odpadu ryb, krmiva a odumřelých zbytků rostlin jim nestačí.
Ve většině komplexních hnojiv dusík chybí. My jsme namíchali hnojivo s obsahem dusíku, které reaguje na dnešní akvaristiku využívající intenzivní osvětlení. Hnojivo je vysoce koncentrované a obsahuje vše v jedné lahvičce.
Dusíku ano, pro vybarvené rostliny, kompaktní růst a akvárium bez řas.
Proč přidávat FOSFOR+
Doporučujeme kombinovat Bioflor MASTER s přípravkem FOSFOR+. Fosfor je vedle dusíku a draslíku základní rostlinná živina a platí pro něj to stejné, co pro dusík. Rostliny v případě silného osvětlení rostou tak rychle, že jim přirozený zdroj fosforu nestačí. Pro dobrý růst rostlin je navíc nutno přidávat hodně železa, které se s fosforem sráží do nerozpustné formy. Což je další důvod, proč je dobré fosfor do akvária přidávat.
Fosforu ano, pro vybarvené, zdravé rostliny a akvárium bez řas.
Nízký obsah mědi
Bioflor MASTER obsahuje v denní dávce jen nízký obsah mědi. Rostliny mají díky dennímu dávkování nastartovaný metabolismus, takže dochází k jejímu okamžitému využití rostlinami. Nedochází k nežádoucímu hromadění mědi, která může blokovat příjem jiných prvků rostlinami.
Dávkování
Dva týdny od založení akvária dávkujeme denně 3-4ml na 100l vody. Čtyři týdny od založení dávkujeme denně 5 - 10ml na 100l vody. Množství hnojiva se odvíjí od množství rostlin v akváriu. Hnojivo obsahuje neškodný barevný marker, který v akváriu signalizuje optimální koncentraci živin a zabraňuje přehnojení. Pokud voda lehce ztmavne, dávku snížíme.
K čemu je dobrá přítomnost markeru? Pokud se voda v akváriu začne barvit lehce dohněda, znamená to, že začíná být hnojivem nasycena. Pomůže to doladit vhodnou denní dávku, která se podle množství rostlin v nádrži a rychlosti jejich růstu může měnit od 5-10 ml/100l vody denně. Postup je následující: V pravidelných 14-ti denních cyklech provádíme výměnu vody v akváriu, odkalování, event.čištění filtru atd. Pokud se voda začne zbarvovat ke konci tohoto cyklu je vše v pořádku. Pokud se voda začne barvit dříve, po 6-8 dnech, je to známka, že nastavená dávka je příliš vysoká a je třeba ji snížit. Výměna vody, event.uhlíkové náplně ve filtru nám zbarvení vody upraví do původní podoby.

Hodnocení

Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.

Stojí za pozornost

CO2 Vital 2000ml

CO2 Vital 2000ml

Připraveno k odeslání
669,00 Kč
Bioflor 500 ml

Bioflor 500 ml

Připraveno k odeslání
184,00 Kč
Antialgae test CHSK

Antialgae test CHSK

Připraveno k odeslání
119,00 Kč
Bioflor 130 ml

Bioflor 130 ml

Připraveno k odeslání
74,00 Kč
Brutus 500 ml

Brutus 500 ml

Zboží není na skladě
184,00 Kč
CO2 Vital 130ml

CO2 Vital 130ml

Připraveno k odeslání
104,00 Kč
Biokvas CO2 200

Biokvas CO2 200

Připraveno k odeslání
220,00 Kč
Bioflor MASTER 130 ml

Bioflor MASTER 130 ml

Připraveno k odeslání
84,00 Kč
Akvin 25 ml

Akvin 25 ml

Připraveno k odeslání
119,00 Kč
Řasobijec 500ml

Řasobijec 500ml

Zboží není na skladě
184,00 Kč
Ferrin Fe test

Ferrin Fe test

Zboží není na skladě
119,00 Kč
CO2 Vital 500ml

CO2 Vital 500ml

Připraveno k odeslání
269,00 Kč